Disk Space – Other Usage در سی پنل چیست ؟ (دریافت پیوندک)

نوشته شده در تاریخ: 19/11/97 | نویسنده:هادی شهیدی

قسمت عمده فضایی که کاربران در وب هاست سی پنل استفاده میکنند در قسمت Disk Usage دیده میشود اما سوالی که در این قسمت برای بسیاری از افراد مطرح است مصرفی است که با عنوان Other Usage ثبت میگردد.

Other Usage قسمتی است برای بسیاری از کابران فضای کمی است و برای تعدادی هم ممکن است فضای بزرگی باشد.
این قسمت مصرفی است که وب سایت شما برای فایل های موقتی با عنوان temporary  یا Cache مورد استفاده قرار میدهد.

این فضا ارتباطی با بک آپ هاست شما ندارد و این فضا در هاستینگ شما محاسبه نمیگردد.

بنابراین هر فضایی که توسط وب هاست شما درون یا بیرون از هاست مورد استفاده قرار میدهد محاسبه میگردد که بخش بیرونی آن با نام Other Usage دیده میشود.

به عنوان مثال اگر وب سایت شما دارای یک بخش آپلود باشد فایلی که توسط شما یا کاربران شما آپلود میشود و نا تمام میماند در این بخش محاسبه میگردد.
بسیاری از کاربران به دنبال یافتن جواب این سوال هستند اما این بخش که توسط کدهای شما ایجاد میشود کمتر در اختیار ماست و کنترل آن در اختیار کدهای شماست که آیا در فضای بیرونی چیزی باقی میماند یا خیر.

فایل های Session که توسط کدها تولید میشود نیز جزو فایل هایی است که در خارج از هاست شما ذخیره میگردد و در قسمت other usage قابل مشاهده است.

فایل های PHP که از ماژول IonCube استفاده میکنند یا وظایف سنگینی به عهده دارند نیز منتهی به تولید فایل های موقتی میشوند که در OtherUsage دیده میشود.

سوال این است که آیا میشود این فضا را به صفر رساند و هیچ فضایی در بخش Other Usage نداشت ؟
– برای این منظور لازم است که شما هیچ دیتابیسی نداشته باشید.
– از ایمیل استفاده نکنید چرا که خود آنتی اسپم ها و نرم افزارهای میل مقداری فضا بیرون از هاست شما و در داخل سرور استفاده میکنند.
– وب سایت داینامیک یا PHP نداشته باشید که در وب سایت هایی که با ورودپرس یا جوملا استفاده میشود این کار ممکن نیست.
– فقط وب سایت HTML  داشته باشید و از کدها و Script ها استفاده نکنید.

خلاصه :
در هاست شما همه مصرف داخلی و خارجی شما محاسبه میگردد در web application های امروزی عملاْ امکان ندارد فضای بیرونی از هاست مورد استفاده قرار نگیرد.