کنترل اسپم با استفاده از ابزار Spam Filters در cPanel (دریافت پیوندک)

نوشته شده در تاریخ: 20/03/98 | نویسنده:مریم عبدالملکی

Spam Filters ابزاری برای مقابله با اسپم است این ابزار در سی پنل که فاقد نرم افزارهای تجاری مانند ASSP است مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار بصورت رایگان بر روی سی پنل قرار دارد و در یک سرور اختصاصی یا سرور مجازی قادر خواهید بود آن را برای دامنه ها فعال نمایید.

فعال سازی Spam Filters در cPanel  :

به cPanel  وارد شوید و گزینه Spam Filters را پیدا کنید. برای فعال سازی Spam Filter  گزینه Process New Emails ans Mark them as Spam  را فعال کنید.

پیکر بندی Spam Filters در cPanel  :

Spam Box  بصورت پیش فرض غیر فعال است. گزینه Move New Spam to a Separate Folder (Spam Box) را فعال کنید تا ایمیل های مشکوک را به عنوان هرزنامه علامت بزنید.

هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، پیام های ایمیل جدید در صورتی که امتیاز منفی بیشتر از 5 را داشته باشند به عنوان اسپم  شناسایی شده  و در یک پوشه اسپم جداگانه برای بررسی شما قرار داده  می شوند.

در صورت فعال سازی گزینه  Automatically Delete New Spam (Auto-Delete)  بصورت خودکار ایمیل هایی که رتبه منفی بیشتر از ۵ را دریافت نمایند به عنوان اسپم شناخته می شوند و بصورت خودکار حذف می گردند.

 

امتیاز پیش فرض 5 می باشد با افزایش این مقدار می توان میزان حساسیت آنتی اسپم را کمتر کرد در این صورت پیام های اسپم کمتری حذف خواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی های مفید Spam Filters این است که می توان یک آدرس ایمیل و یا یک دامنه را در Whitelist   یا Blacklist   قرار داد.

Whitelist : لیستی از دامنه های و یا آدرس های مورد اعتماد است آدرس هایی که در این لیست قرار دارند هرگز توسط آنتی اسپم به عنوان اسپم فیلتر نمی شوند.

Blacklist: لیستی از دامنه ها و یا آدرس هایی است که کاربر تمایلی به دریافت ایمیل از این آدرس ها را ندارد.

* تمام پیام های ارسالی از آدرس هایی که در لیست سیاه قرار دارند توسط آنتی اسپم حذف می گردند.

برای قرار دادن یک آدرس در Whitelist   یا Blacklist   بر روی گزینه Show Additional Configurations کلیک نمایید.

Edit Spam Whitelist Settings : قرار دادن آدرس ها در لیست سفید

Edit Spam Blacklist Settings : قرار دادن آدرس ها در لیست سیاه

از طریق گزینه Add A New “Whitelist_from” item  در قسمت Edit Spam Whitelist Settings و یا گزینه  Add A New “Blacklist from” item در قسمت Edit Spam Blacklist Settings می توانید یک آدرس ایمیل و یا یک دامنه را در لیست سیاه و یا لیست سفید قرار دهید.

نکته : برای قرار دادن یک دامنه در لیست سفید و یا سیاه  از علامت *  به عنوان یک wildcard استفاده می شود.

برای مثال : *@domainname.com

جهت ذخیره آدرس ها در لیست سیاه و یا سفید بر روی گزینه Update Whitelist (whitelist_from)  یا  Update Blacklist (blacklist_from)  کلیک نمایید.

در تنظیمات آنتی اسپم می توانید مشخص کنید که حساسیت آنتی اسپم تا چه میزان باشد.از طریق گزینه Calculated Spam Score Settings می توانید با امتیازی دهی به هر یک از آیتم ها معیاری عددی برای تشخیص آنتی اسپم را مشخص کرد.

The following two tabs change content below.

Latest posts by مریم عبدالملکی (see all)