SpamAssassin در سی پنل (دریافت پیوندک)

نوشته شده در تاریخ: 25/10/96 | نویسنده:هادی شهیدی

نرم افزار SpamAssassin یا Apache SpamAssassin نام برنامه مقابل با اسپم است که در سیستم کنترل پنل سی پنل که فاقد نرم افزارهایی تجاری شبیه ASSP هستند مورد استفاده قرار میگیرد.
این آنتی اسپم بصورت را یگان بر روی کنترل پنل سی پنل قرار دارد و در یک سرور اختصاصی یا سرور مجازی قادر خواهید بود آن را برای دامنه ها فعال نمایید.

برای فعال سازی آن باید در تنظیمات Exim آن را فعال نمایید.
پس از ورود به محیط کنترل پنل هاست سی پنل میتوانید از گذینه Apache SpamAssassin مطابق تصویر زیر استفاده نمایید :

 1. فعال سازی آنتی اسپم SpamAssassin در سی پنل :نکته مربوط به مدیران سرور :‌فعال سازی نرم افزار آنتی اسپم از طریق تنظیمات Exim در WHM صورت میگیرد.- – به سی پنل وارد شوید و گذینه Apache SpamAssassin را پیدا کنید .

  – – گذینه Enable Apache SpamAssassin را انتخاب کنید .

  فیلتر حذف خودکار ایمیل توسط آنتی اسپم :
  نرم افزار آنتی اسپم  Apache SpamAssassin در سی پنل بصورت خودکار ایمیل هایی که رتبه منفی بیشتر از ۵ را دریافت نمایند را به عنان اسپم تشخصی میدهد . این نمره را میتوانید از ۱ تا ۱۰ برای حساسیت کمتر ۱ یا حساسیت بسیار زیاد ۱۰ قرار دهید ( تنظیمات آنتی اسپم در سی پنل )‌.
  در این تصویر مشخص میکنید اسپم هایی که رتبه منفی بیش از ۵ را دریافت میکنند حذف شود و این عدد پیش فرض مناسب است.

  میتوانید با انتخاب دکمه Auto-Delete SPAM آن ایمیل را بصورت خودکار خذف نمایید.
  – – در صورتی که گذینه بالا را انتخاب نکنید ایمیل توسط گیرنده دریافت میشود اما در موضوع اسپم کلمه **** spam **** دیده میشود.

 2. پوشه Spambox در وب میلنکته مربوط به مدیران سرور :‌ برای فعال سازی اسپم باکس باید در قسمت Tweak Setting در WHM  این کذینه فعال شود.پس از فعال سازی این گذینه دایرکتوری در mailbox دیده میشود که میتوانید آن را فعال کنید و اسپم ها در این پوشه قرار داده میشود.
  توجه : دایرکتوری spambox بصورت خودکار در داخل وب میل هر ایمیل اکانت قابل مشاهده نیست و لازم است در وب میل این دایرکتوری فعال و قابل مشاهده شود.
 3. تنظیمات آنتی اسپم SpamAssassin در هاست cPanel

در تنظیمات آنتی اسپم میتوانید مشخص کنید که حساسیت آنتی اسپم تا چه میزان باشد و رتبه منفی را برای تشخصی مشخص کنید.
عدد ۰  حساسیت خیلی بالا
عدد ۵ حساسیت متوسط ( پیش فرض و مناسب )

– –  درصورتی که بخواهید ایمیل آدرسی را بصورت دستی در BlackList یا WhiteList قرار دهید میتوایند از گذینه های زیر استفاده نمایید :

توجه فرمایید که میتوانید در قرار دادن در Whitelist یا Blacklist از آدرس هایی شبیه زیر استفاده نمایید :

example@test.com
test.com@*
test.com.*