winmail.dat چیست؟ (دریافت پیوندک)

نوشته شده در تاریخ: 29/08/98 | نویسنده:نفیسه دانشگرمقدم

بیشتر افرادی که از ایمیل شرکتی استفاده می کنند و هاست را از شرکت هاستینگ تهیه می کنند از نرم افزار outlook استفاده می کنند. هنگام استفاده از Outlook، گاهی اوقات ممکن است ایمیلی دریافت کنید که دارای فایل ضمیمه ای با نام winmail.dat دارد. این فایل از طرف افرادی دریافت می شود که از برنامه مایکروسافت اوت لوک (Outlook) استفاده می کنند. این فایل این امکان را برای کاربران Outlook فراهم می کند تا اطلاعات را با فرمت فرمت  (Tranport Neutral Encapsulation Format) همراه ایمیل ارسال کند تا فرمت فایل های ارسال شده از قبیل فونت، رنگ و غیره در سمت گیرنده تغییری نکند. شایان ذکر است که این فایل تنها برای مایکروسافت Outlook قابل استفاده است و کاربران برنامه های Outlook Express، Eudora، Netscape Messenger و غیره فقط این فایل را دریافت می کنند که قابل استفاده نیست.این فایل ضمیمه ایمیل می شود چرا که فرستنده اصلی ایمیل ها را به جای Plain Text (متن آشکار) با فرمت Outlook Rich Text ارسال می کند.

در ادامه نحوه تنظیم Outlook به منظور عدم دریافت Winmail.dat را آموزش می دهیم.

تنظیم عدم دریافت winmail.dat در Outlook 2016

1. از قسمت File گزینه Option را انتخاب کنید.

2. از بخش Mail در قسمت message format در بخش when sending message in Rich Text format to internet recipients گزینه مربوطه را روی convert plain text format تنظیم کنید. (تصویر زیر را مشاهده کنید.

از این به بعد، روش ارسال شما به صورت پیش فرض plain text خواهد بود که باید توجه داشت هنگام ارسال فایل فرمت آن ممکن است در سمت گیرنده حفظ نشود. اما در عوض، طرف مقابل گیرنده ایمیل با استفاده از هر برنامه ایمیلی می تواند ایمیل را بدون مشکل دریافت کند.

 

 

The following two tabs change content below.

نفیسه دانشگرمقدم